Cтуденти Праничого коледжу долучились до урочистого покладання квітів до пам’ятника Івана Франка, що на площі перед головним корпусом Львівського національного університету імені Івана Франка

29.05.2018 | 11:00

28 травня 2018 року академічна спільнота Львівського університету взяла участь в урочистому покладанні квітів до пам’ятника Івана Франка, що на площі перед головним корпусом Львівського національного університету імені Івана Франка до якого долучились студенти Праничого коледжу. В цей день минає 102 роки від часу смерті визначного Українця.

Під час заходу до присутніх звернувся Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Зокрема, Ректор наголосив, що Іван Франко уже багато поколінь залишається постаттю, яка згуртовує і надихає українську націю. «У європейській цивілізації є чимало геніїв, які залишили свій слід в історії. Більшість з них увірвалися в простір цивілізації як вогні феєрверку, освітили його і зникли в темряві часів. Але такі особистості як Іван Франко і нині світять на небосхилі нашої нації, є стовпами, які дають нам відчуття опорності, є тими духовними потенціалами й екзистенціалами, завдяки яким нація існує, самостверджується і розвивається», – зазначив Ректор.

Також Володимир Петрович додав, що Іван Франко «займався не тим, чим хотів, а тим, що було потрібно для тієї спільноти, яку він плекав як українську націю.

Завершились урочистості поезією Івана Франка, а також звучанням пісні «Вічний революціонер» на слова Поета та Гімном України у виконанні заслуженої хорової капели України «Боян» імені Євгена Вахняка.