В рамках заходів, присвячених 100-річчю проголошення ЗУНР у Правничому коледжі відбулася зустріч студентів І курсу з відомим дослідником історії державності та права ЗУНР, Заслуженим професором Львівського університету, кавалером Ордену «За заслуги» ІІІ ступеня Тищиком Борисом Йосиповичем.

25.05.2018 | 11:47

23 травня 2018 р. у Правничому коледжі Львівського національного університету імені Івана Франка, у рамках заходів, присвячених 100-річчю проголошення Західно-Української Народної Республіки, відбулася зустріч студентів І курсу з відомим дослідником історії державності та права ЗУНР, Заслуженим професором Львівського університету, кавалером Ордену «За заслуги» ІІІ ступеня Тищиком Борисом Йосиповичем.
У своєму виступі професор Б.Й. Тищик зупинився на маловідомих фактах з історії ЗУНР, творення правових засад діяльності ЗУНР, досягненнях та помилках її керівників, ставленні світової політичної еліти до проблем ЗУНР.
Окреме місце у виступі професора Б.Й. Тищика зайняли питання організації збройних сил ЗУНР, а саме формування та організації регулярної армії ЗУНР – Української Галицької Армії та її відомих командирів: Дмитра Вітовського, Мирона Тарнавського, Осипа Микитки, Григорія Коссака та ін.
На завершення професор Б.Й. Тищик звернувся до студентів з такими словами: «Ми повинні шанувати тих українських героїв минулих часів, які не шкодуючи свого життя боролись за відродження незалежної Української держави. Пам’ятаймо їх повсякчас, а не лише по круглих датах!
Наша історія багата на славні традиції, сповнена героїчної боротьби багатьох поколінь і видатних особистостей за волю і незалежність рідної землі. В умовах постійної боротьби з нападами зовнішніх ворогів, внутрішніми конфронтаціями і негараздами виникла і розвивалась могутня українська держава – Київська Русь, далі – Українська козацька республіка, а пізніше новітні українські держави початку ХХ ст. – Українська Народна Республіка та Західно-Українська Народна Республіка. Вони заклали необхідний і міцний фундамент, на якому збудовано сучасну незалежну соборну Українську державу. За яку нам і сьогодні доводиться воювати, за яку і сьогодні гинуть на сході наші бійці і волонтери у борні з фальшивим і жорстоким ворогом, який ніколи не хотів і не визнавав нашої незалежності.»