В Правничому коледжі відбулась творча зустріч студентів і викладачів з відомим письменником Василем Шклярем

27 квітня 2017 року на виконання плану заходів Університету, в Правничому коледжі відбулась творча зустріч студентів і викладачів з відомим письменником Василем Шклярем.
Представляючи шановного гостя директор Правничого коледжу Цікало Володимир Ігорович зазначив: «Ми сьогодні розширюємо межі нашої із вами правосвідомості за участю відомого громадського, політичного та державного діяча пана Василя Шкляра».
Від імені ректорату Львівського національного університету імені Івана Франка з вітальним словом звернулась проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марія Олексіївна Зубрицька, висловивши подяку за можливість спілкуватися та дискутувати з одним із найвідоміших письменників сучасності, наголосивши на тому, що роман «Чорний Ворон» − це реабілітація історичної свідомості українців.
Зустріч відбулася у приязній, невимушеній атмосфері. Василь Миколайович щиро відповідав на питання, розповідав про історію написання своїх романів, про події, покладені в основу сюжетів, про особистостей, які стали прототипами його літературних героїв, про те, як фахові історики сприймають його романи, які мають потужну документальну основу, читав уривки з своїх романів.
Щодо запитання: – “Чим уся попередня визвольна боротьба українців відмінна від сучасної війни на Сході країни? Чи можна провести паралелі між визвольними протистояннями минулого століття, і подіями в Україні останніх років?” – дав таку відповідь: – “Збігів дуже багато: на Майдані ми боролися проти Росії, як і сто років тому – це українсько-російська, а не громадянська війна.
Також на зустрічі не оминули мовного питання. Василь Шкляр, розповідаючи про написання своїх романів, наголосив на тому, що найбільша таємниця художнього твору – це мова, яку нація повинна берегти дужче, аніж територію. Щодо питання про мовну політику в Україні, на думку Василя Шкляра, потрібно забезпечити нормами та законами Конституційну вимогу знання української мови, щоб в Україні без знання української мови не можна було б обійтися.
На питання «Що Вам дала Україна?» Василь Шкляр відповів: – “Для мене це незрозуміле запитання, бо Україна дала мені все. Куди б я не їхав, я не можу там довго бути. Маючи можливість переїхати жити в інші, більш розвинуті країни, я відмовляюся, адже найголовніше в цьому житті не втратити власну людську гідність, бо, маючи її, можемо мати національну свідомість. За межами рідної землі ці речі обмежені».
Також письменник зазначив, що на війні його вражають найбільше воїни, які в одній руці тримають зброю, а в іншій книжку. – “Це український феномен, якого немає у жодній армії світу.” Письменник розповідав про зворушливі моменти: коли йому давали для автографу книжку з передової – обгорілу, з відбитками пальців тих, кого, можливо, вже й немає серед живих. Наприкінці зустрічі письменник побажав усім бути собою на своїй землі.
Після розмови, всі охочі мали змогу придбати книги та отримати автограф від автора на добру згадку про зустріч із справжнім митцем та патріотом України.