У Правничому коледжі відбулась зустріч студентів і викладачів із заступником військового прокурора Львівського гарнізону Західного регіону на тему: “Особливості організації діяльності та функції військової прокуратури”.

22.03.2018 | 17:29

21 березня 2018 року відповідно до плану заходів Університету, в Правничому коледжі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась зустріч студентів і викладачів із заступником військового прокурора Львівського гарнізону Західного регіону Бучком Романом Васильовичем на тему: “Особливості організації діяльності та функції військової прокуратури”.

Директор Правничого коледжу Цікало Володимир Ігорович, представляючи гостя подякував за знайдений час для такої зустрічі щоб розповісти студентам про особливості організації та діяльності саме військової прокуратури як невід’ємного елементу системи прокуратури України . Також Володимир Ігорович наголосив на важливості таких заходів, адже у студентів є можливість засвоїти те, що на практичних заняттях вони не почують.

Роман Васильович, провівши невеликий огляд історичного розвитку системи прокуратури, в тому числі і військової, розповів про зобов’язання та повноваження військового прокурора, пояснив розбіжності між прокуратурою та військовою прокуратурою. Як зазначив пан Роман військові прокурори мають значні особливості в правовому статусі, які полягають у встановленні окремих вимог до кандидатів на посади військових прокурорів, проходження ними військової служби, специфічних підстав їх звільнення. Зроблено висновок, що ці особливості обумовлено спеціальною предметною сферою діяльності військових прокуратур.

Говорили також про функції військових прокуратур, тенденції їх реформування, зокрема про звуження статусу та поєднання із системою правосуддя та зазначенням цього в Конституції. Пан Роман звернув увагу, що на сьогоднішній день прокурор не здійснює представництво громадян у суді, а функція захисту інтересів держави звужена, оскільки передбачається подання позову у виключних випадках та не допускає подання позовів в інтересах державних компаній, холдингів , представнитцво у відносинах пов’язаних з виборчим процесом.

Також говорили про особливості тих кримінальних правопорушень, розслідуванням яких займається військова прокуратура та яким присвячений окремий розділ в Кримінальному кодексі України. Як зауважив Роман Васильович, що практично всі вони пов’язані із забезпеченням дисципліни та порядку в армії та наголосив, що справді дисципліна-це основне, бо тільки тоді армія є дієздатною. Обговорили випадки зловживань та порушень законодавства України, які відбуваються у зв’язку з подіями на Сході України та заходи, які вживаються з боку військових прокуратур.

Наприкінці зустрічі, студенти мали можливість поспілкуватися з запрошеним гостем та задавати питання щодо особливостей роботи, статистику злочинності, а також про те, як вони можуть долучитися в майбутньому до діяльності в цих органах.