Студенти Правничого коледжу відвідали Урочисту академію з нагоди відзначення 150-річчя діяльності Всеукраїнського товариства «Просвіта»

13.12.2018 | 14:22

8 грудня з нагоди відзначення 150-річчя діяльності Всеукраїнського товариства «Просвіта» відбулася урочиста академія в Львівському національному театрі опери та балету до якої долучились студенти Правничого коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка.
Розпочались урочисті заходи з покладання квітів до пам’ятника «Просвіті». Опісля колона вирушила до пам’ятника Тарасу Шевченку, де також вшанували членів товариства .
Довідково:150 років тому у м. Львові виникло товариство «Просвіта», яке очолив громадсько-політичний діяч Анатолій Вахнянин. Дане товариство виникло як противага антиукраїнським течіям у культурному житті. Перші збори товариства відбулись 8 грудня (за новим стилем – 20 грудня) у Львові.
Товариство засновувало школи, видавало та розповсюджувало поштою книжки, створювало бібліотеки та читальні, проводило виставки-ярмарки української книги. Свою діяльність «Просвіта» відновила 13 червня 1988 року як Товариство української мови ім. Т. Шевченка, яке згодом перейменували на Товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка.
Сьогодні «Просвіта» займається утвердженням української національної ідеї, державної української мови, розвитком національної культури, відродженням історичної пам’яті, формуванням національної свідомості, піднесенням духовності та добробуту українського народу. Осередки Товариства знаходяться у кожному обласному центрі України.