13.04.2017 | 10:54

Студенти Правничого коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка відвідали музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Експозиція музею створена у Львові в приміщенні тюрми, де впродовж всього ХХ століття розміщувалися каральні органи трьох окупаційних влад: польської, радянської та німецької. Це перший в Україні музей-в’язниця. У коридорах вмонтовано стенди, на яких подано історію будівлі, прізвища частини розстріляних в’язнів та тексти документів, які регламентували перебування у цій тюрмі у різні періоди.
Було важко уявити, через які тортури проходили ув’язнені. Про це свідчило абсолютно все: тюремні камери, кімнати для допитів, коридори. Цифри розташовані на стендах свідчать про кількість цинічно знищених українських патріотів, у той час, коли кримінальних злочинців випускали на волю.
Тепер усі ми кажемо: «Потрібно боротись за своє майбутнє!» Та чи знаємо ми своє минуле? Минуле наших предків, завдяки яким ми і називаємось українцями.

Максим Рильський сказав: «Хто не знає свого минулого — не вартий свого майбутнього».