Студенти Правничого коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка відвідали музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

17.09.2019 | 13:40

Трішки про саму історичну пам’ятку.
Тюрма́ на Ло́нцького — колишня тюрма у Львові, яка використовувалася в ХХ столітті як політична в’язниця польською, радянською та нацистськими владами. З 2009 року — національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів.В тюремному корпусі знаходився Четвертий відділ Головної комендатури державної поліції, до повноважень котрого входила боротьба з «антидержавними» організаціями типу Організації українських націоналістів та Комуністичної партії Західної України. Неофіційно, тюрма спеціалізувалася на політичних в’язнях. У 1935 році в споруду було переведено слідчий відділ поліції, а в’язниця стала використовуватися як слідчий ізолятор. Під час Львівського процесу 1936 року в тюрмі утримувалися Степан Бандера, Ярослав Стецько , Микола Лебідь та інші підсудні. У 1944–1991 роках тут діяв слідчий відділ і слідчий ізолятор НКВС (НКДБ)-МДБ-КДБ СРСР, одночасно — Управління внутрішніх справ Львівського міськвиконкому- Міське Управління ГУМВС України у Львівській області МВС України.
Студенти поринули у вир цікавої історії та фактів про будову;відвідали камери колишніх в’язнів, кабінети командуючих в різні періоди її працювання, фотолабораторію та музей з речами наших розвідників. Також побачили на власні очі ”камеру смертників”, двір для прогулянок та поодиночні камери, в більшості яких на одного в’язня замість ліжка, виділявся лише побілений квадрат невеликих розмірів.
Було представлено список розстріляних, ув’язнених тощо. На виставці також були роботи в’язнів-жінок,які у в’язниці мали можливість вишивати на полотні(на той час їм доводилося вишивати риб’ячою кісточкою) та в’язати.
Це дало відштовх студентам,аби подумати ,як перебували ув’язненні в різні періоди історії. Як вони жили,як їх тримали,катували та які умови їм виділялося. Слід відмітити,що в’язниця перебуває в тому ж стані,що і започатку ( не беручи до уваги ремонтні роботи під час СССР), в деяких кабінетах і досі висять портрети Й. В. Сталіна.