Студенти Правничого коледжу долучились до вшанування пам’яті всіх українців, які пожертвували власним життям у боротьбі за свободу та незалежність України.

27.05.2019 | 10:58

Студенти Правничого коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка долучились до вшанування пам’яті всіх українців, які пожертвували власним життям у боротьбі за свободу та незалежність України.

Представники влади міста та області, духовенства, громадськості у цей день поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері та іншим борцям за волю України. На площі біля пам’ятника у супроводі оркестру присутні виконали Державний Гімн України, відбулося громадське віче.

Після урочистостей учасники заходу традиційно вирушили до пам’ятника Тарасові Шевченку. За маршрутом ходи відбулися зупинки для вшанування визначних діячів української історії, зокрема поклали квіти до таблиці Євгена Коновальця, Романа Шухевича, до пам’ятника Михайлу Вербицькому та отцю Маркіяну Шашкевичу, пам’ятника Жертв комуністичних злочинів, таблиці патріарху Йосипу Сліпому, Олексі Гасину та Роману Дашкевичу.

Завершив захід виступ оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Нагадаємо:

23 травня в Україні відзначають День героїв – свято, яке було встановлене українцями 1941 року, коли наша нація в силу воєнних поразок і політичних прорахунків не мала своєї держави. В честь героїв, які віддали життя за волю України. Святкові та вшанувальні заходи проходять весь тиждень, на який припадає свято.

Свято покликане підкреслити історичний зв’язок між лицарями Київської Русі, козаками Гетьманщини, січовими стрільцями та вояками армій УНР та УПА.

Традиція святкувати День героїв у незалежній Україні започаткована за ініціативою Львівського обласного об’єднання Львівська Просвіта , Конгресу українських націоналістів й підтримана Львівською обласною і міською радами та низкою інших громадських організацій.

Чому саме травень було обрано для цього свята?

Це пов’язано з тим, що саме в травні пішли з життя лідери та ідеологи українського націоналістичного руху.
З травня 1924 року помер один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський. 25 травня 1926 року в Парижі загинув один з лідерів української революції 1917-21 років Симон Петлюра. 23 травня 1938 року в Ротердамі вибух бомби обірвав життя організатора українського націоналістичного руху Євгена Коновальця.

У всіх народів є система свят, що возвеличують подвиги співвітчизників, бо на цьому будується світогляд, культура, та виховання нації. В цей день небайдужі громадяни вивішують національні прапори .