Студенти Правничого коледжу були запрошені в Восьмий апеляційний адміністративний суд для нагородження за участь в творчому конкурсі «Суд очима майбутніх правників».

16.07.2019 | 22:21

Студенти Правничого коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка були запрошені в Восьмий апеляційний адміністративний суд для нагородження за участь в творчому конкурсі «Суд очима майбутніх правників». Цей захід відбувавсяв рамках проведення Днів адмінюстиції.

З вітальним словом до студентів звернувся голова суду Заверуха Олег Богданович, який подякував за участь та зазначив, що думка молодих правників з приводу бачення їх роботи суду є дуже важливою, адже саме вони в майбутньому є потенційними фахівцями цих установ.

На думку Олега Богдановича в усіх роботах є раціональне зерно та сучасний підхід. Також зауважив, що такі конкурси демонструють студентам, що перед ними відкриті всі двері — треба тільки здобути гарні знання. Зокрема зауважив, що досвід, отриманий в процесі підготовки робіт, буде корисним у майбутній професійній діяльності. Адже, написання рішення — це теж певною мірою творча робота.

В ході зустрічі студентам випала нагода поспілкуватись та поставити запитання голові Восьмого апеляційного адміністративного суду. Особливий інтерес у студентів викликала розповідь Олега Богдановича про власний досвід становлення на посаді судді. В ході живої бесіди діючий суддя обговорив зі студентами питання довіри до судової влади та основні аспекти, на яких вона базується. Студенти також мали можливість задати питання стосовно перебігу судової реформи України та удосконалення адміністративного судочинства.

На завершення зустрічі студентам вручили подяки та цінні подарунки. Відзнаки отримали такі студенти:

Іван Демяненко – студент групи ПРК – 22с;

Марта Олех – студентка групи ПРК – 23с;

Андрій Мельник – студент групи ПРК – 23с;

Наталія Мурин– студентка групи ПРК – 24с;

Яна Федорук – студентка групи ПРК – 24с.

Помічник голови суду Зоряна Поворозник та прес-секретар суду Уляна Уніят в продовження заходу провели дуже цікавий екскурс в історію адміністративного судочинства. Також розповіли чим відрізняється Восьмий апеляційний адміністративний суд від інших судів, про судоустрій до та після реформування. В подальшому студенти знайомились із відділами суду та структурою апарату суду і функціональними обов’язками працівників. Цікаво для молодих правників було почути про етапи судового засідання та про рух справ – від отримання до розгляду суддями.

Особливо корисними для молоді, яка активно користується здобутками електронного прогресу, стали напрацювання суду у галузі новітніх технологій.

Студенти – правники подякували за отримані враження, знання про суд та висловили бажання й надалі співпрацювати з судом.

Це справді чудова можливість безпосередньо ознайомити студентів з роботою судді, суду для набуття практичного досвіду, що є вкрай необхідним для формування майбутнього юриста. Надіємось, що проведення таких конкурсів стане хорошою традицією та гарним стимулом для студентів.