Львівське територіальне управління НАБУ гостинно відчинило свої двері для студентів Правничого коледжу

12.12.2018 | 17:05

З нагоди міжнародного дня боротьби з корупцією Львівське територіальне управління НАБУ відкрило свої двері для студентів Правничого коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка.

Такі заходи в цей день є традиційними в Університеті та відбуваються з метою підвищення рівня обізнаності з перебігом роботи антикорупційних органів та виховання у молоді нетерпимості до корупції. Сьогодні тематика “боротьби з корупцією” є надзвичайно актуальною, а про хід антикорупційної реформи можна почути на телеефірах, прочитати зі шпальт видань та у політичних заявах.

Молоді було цікаво дізнатися з перших вуст, які насправді у цій нелегкій та важливій роботі є досягнення та труднощі.

Під час візиту до правоохоронного органу студенти ознайомилися з особливостями діяльності територіального управління, побачили як виглядають робочі будні детективів та інших співробітників НАБУ.

Також студентам розповіли про порядок подачі та розгляду звернень і наголосили, що громадяни , які надіслали заяви, скарги, клопотання чи пропозиції до НАБУ, обов’язково отримають відповіді у строки визначені відповідними законами. Також, співробітник НАБУ зазначив, що до них можна звернутися також анонімно подавши відповідну заяву про вчинення злочину, за умови, що у заяві наведено конкретні факти та дані що бути перевірені.

В подальшому студенти мали нагоду побувати на зустрічі з директором теруправління Тарасом Лопушанським, а також поспілкуватись з одним із детективів.

На початку зустрічі пан Тарас нагадав , що НАБУ було створене на вимогу громадянського суспільства після Революції Гідності, причиною якої стала, в тому числі, масштабна корупція як становила загрозу національній безпеці України.

На сьогоднішній день, як зазначив директор, в Бюро є усі необхідні підрозділи, щоб проводити розслідування самостійно, не чекаючи допомоги від інших правоохоронних органів. Це робить цей орган інституційно незалежними. Хоча й зазначив, що відсутність права на автономне зняття інформації з телекомунікаційних мереж ( прослуховування телефонів на підставі рішення суду) шкодить їхній інституційній незалежності.

Також він зазначив, що практично відразу після початку розслідувань щодо топ-посадовців, які не так давно вважалися в Україні недоторканими, відчутно посилився тиск на їхню роботу і з кожним днем цей супротив росте. Витримати опір допомагає довіра громадян та підтримка міжнародних партнерів.

Також очільник Управління наголосив, що точкою неповернення в антикорупційній боротьбі стане створення незалежного антикорупційного суду, який розглядатиме справи, що розслідували детективи НАБУ.

Швидкість з якою розглядаються справи в судах скеровані НАБУ та САП не задовільняють як українське суспільство так і Національне бюро, однак винесення вироків це виключна компетенція суду.

Цікавим видалось обговорення особливостей роботи агентів під прикриттям та проблем притягнення до відповідальності суб’єктів корупційних діянь.

В подальшому старший детектив НАБУ Юрій розповів студентам, з якими труднощами стикається під час розслідування корупційних злочинів, розповів про останні резонансні справи Бюро, а також надав вичерпні відповіді на запитання про те, як потрапити на роботу до Бюро, зокрема як стати детективом та закликав повідомляти про відомі факти корупції.

«Пам’ятайте, що корупція не має абстрактних форм, вона впливає на кожного з нас. Тому починайте з себе та відмовляйтесь від дачі хабарів, а також агітуйте до цього друзів та знайомих»-закликав детектив.

В продовження зустрічі Тарас Лопушанський звернувся до студентів із закликом брати із кожного спілкування щось корисне для себе та згадати про сьогоднішню зустріч тоді коли ви закінчите Університет і займете відповідальні посади в державі. Дуже важливо, щоб у продовж свого професійного життя ви залишилися таким ж ідейними як сьогодні.

Після дискусії керівник Управління запропонував перейти до антикорупційної вікторини. Молодь продемонструвала, що знає чимало про структуру антикорупційних органів в Україні та НАБУ зокрема.

Зокрема, логічність поставлених запитань та обґрунтованість висновків засвідчили про сформованість у студентів правових знань про корупційні правопорушення та роботу цього правоохоронного органу.
Довідково: Згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН 9 грудня щорічно відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією..Цього дня у 2003 році у мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції і вже 14 грудня 2005 року Конвенція набула чинності як міжнародний правовий документ, обов’язковий до виконання її сторонами.У наступні чотири роки Конвенцію підписали близько 140 держав і ще близько 80 її ратифікували. Україна ратифікувала цю угоду 18 жовтня 2006 року. Конвенція зобов’язує країни-підписанти відповідати перед законом за хабарі, присвоєння бюджетних засобів і відмивання корупційних доходів.