29 червня 2016 року в Правничому коледжі відбувся круглий стіл присвячений Дню Конституції на тему : «Конституційні ідеї та проекти Михайла Грушевського та сучасність» за участю доцента кафедри історії держави, права та політико-правових учень юридичного факультету Андрусяка Тараса Григоровича.

29.06.2016 | 15:50

«Добре робити історію важнійше, ніж гарно писати її. Добра конституція вартнійша від ґеніальної поеми…». Михайло Грушевський

На цьому засіданні обговорювали  питання важливості дотримання Основного Закону держави і виховання поваги до цього документа в українському суспільстві, а також ідеї конституціоналізму в науково-публіцистичній спадщині М.Грушевського, їх  вплив та значення для нашого суспільства на даному етапі розвитку. Голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський  одним з перших ще на початку ХХ ст. включився в боротьбу за конституційні права українства , а в нових історичних умовах його ідеї були розвинуті в Конституції УНР 1918 р. Головні постулати цього вищого державного акту – від самостійності, незалежності, неподільності території до широкого самоврядування й децентралізації – залишаються актуальними і сьогодні.

Під час засідання Тарас Григорович порадив студентам прочитати книгу М.Грушевського «На порозі нової України», де окреслено шлях, яким має рухатися Україна і зазначив, що величезне значення поглядів автора полягає в тому, що він дивився на нашу історію українськими очима. А на завершення заходу зацитував слова Михайла Грушевського, що є актуальними і сьогодні : «Промосковська орієнтація тих, хто її дотримується, базується на двох засадах: користь і страх», а також побажав студентам мати власну думку щодо сучасних подій в Україні і не вірити усьому, що нав’язують засоби масової інформації.

на сайт IMG_3675 IMG_3684 IMG_3685