Студенти Правничого коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка відвідали виставку «За вашу і нашу свободу», присвячену протестам у комуністичних країнах проти окупації Чехословаччини в серпні 1968 році.

30.10.2018 | 18:10

Студенти Правничого коледжу Львівського національногоуніверситету імені Івана Франка відвідали виставку «За вашу і нашу свободу», присвячену протестам у комуністичних країнах проти окупації Чехословаччини в серпні 1968 році.

На зовнішній стіні музею «Тюрма на Лонцького» у Львові розмістили близько 30 банерів, з яких дев’ять присвячені тому, як в радянській Україні сприйняли окупацію Чехословаччини, які акції відбувались. Це особисті історії дисидента зі Львова Зоряна Попадюка, лідера кримськотатарського народу, дисидента Мустафи Джемілєва, дисидента з Черкас Михайла Ліхцова.

Також розповідається, як КДБ подавало неправдиву інформацію про те, як реагують на окупацію в радянській Україні, коли в редакції газет надсилались анонімні листи.
У ніч із 20 на 21 серпня 1968 року у Чехословаччину вторглися понад 300 тисяч військових з СРСР та інших держав Варшавського пакту. У спосіб окупації Радянський Союз зупинив демократизацію Чехословаччини, яка увійшла в історію як «Празька весна». Генеральний консул Чехії у Львові Павел Пешек на відкритті виставки «За вашу і нашу свободу» наголосив, що незважаючи на гоніння, з якими зіштовхнулись люди, які протестували у комуністичних країнах проти окупації Чехословаччини, не втратили своє моральної гідності і людяності.
Виставка «За вашу і нашу свободу», що є спільним проектом України та Чехії, мандрує українськими містами.