Студенти Правничого коледжу взяли участь в науковій студентській конференції «Західно-Українська Народна Республіка: до 100-річчя проголошення»

01.11.2018 | 16:14

1 листопада – знаменна дата – 100-річчя з часу утворення незалежної української держави – Західноукраїнської Народної Республіки. З цієї нагоди 31 жовтня 2018 року за участю студентів Правничого коледжу, юридичного факультету, історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася наукова студентська конференція «Західно-Українська Народна Республіка: до 100-річчя проголошення». В конференції взяло участь 27 студентів, з доповідями виступило 15 студентів. Зокрема у своїх доповідях студенти розкрили актуальні питання становлення ЗУНР, формування та функціонування органів влади. Не оминули студенти таких важливих для сьогоднішнього дня питань, як формування збройних сил ЗУНР, побутового життя легіонерів УСС та ін. Цікавим був блок досліджень про політико-правові погляди та державницьку діяльність митрополита Андрея Шептицького. Окремо належить виділити питання про основні ідеї, закладені в конституційних проектах , зокрема такі важливі для держави питання як функціонування державної мови, забезпечення прав національних меншин та про потребу закріплення раціонального співвідношення прав українського народу та прав національних меншин, а також питання громадянства. У своїх доповідях студенти підняли питання про основну функцію жандармерії( на прикладі ЗУНР). Вони не оминули і проблеми, яка споконвічно турбувала українців – питання соборності українських земель.Дякуємо усім студентам, нашій молодій генерації, за активну участь у підготовці та проведенні цієї конференції.